[O2] dziwna praca pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • majuDJ
    Rider
    • 2012
    • 464

    [O2] dziwna praca pedału sprzęgła

    Zamieszczone przez endryu
    w tej chwili na konferencji prasowej Tusk zapowiedział, że zmiany emerytalne będą dotyczyć tylko nowo wstępujących :!: :!: :!: i muszą nastąpić podwyżki uposażeń dla wojska i policji :!: :!: :!:
    :blah :blah :blah :bow :bow :bow :clown: :clown: :clown:
    Dziwne... Przecież "kiełbasa wyborcza" jest serwowana zawsze przed wyborami, a nie po nich... Chociaż obiecanki-macanki typu "muszą, powinny" itp. to normalka "ku pokrzepieniu i uspokojeniu", nawet jeżeli dany rząd ma już zapewnioną kolejną kadencję "przy korycie" ko
    http://www.euromove.pl
  • tomtomtom
    Classic
    • 2011
    • 11

    #2
    [O2] dziwna praca pedału sprzęgła

    Witam,od wczoraj jezdze skoda octavia 1.9tdi 2007r,dzis zaniepokoil mnie dziwnie pracujacy pedal sprzegla,tz.przy puszczaniu pedalu po zmianie biegu np.z 2 na 3 czuje pod noga jakby cos ocieralo,przy innych biegach jest podobnie.Nie zauwazylem tego przy ruszaniu i gdzy samochod jest na luzie jak wciskam i puszczam pedal sprzegla.Wyglada to tak jakby linka o cos ocierala.Czy moglby mi ktos cos powiedziec na ten temat,czy jest to poczatek jakiejs powaznej usterki??

    Komentarz

    • krzysiek13
      L&K
      • 2010
      • 1155

      #3
      Po pierwsze - nie ma żadnej linki, jest płyn.
      Po drugie - jaki przebieg i czy na pewno.
      Za każdym razem tak się dzieje, czy tylko czasami?
      Octavia

      Komentarz

      • tomtomtom
        Classic
        • 2011
        • 11

        #4
        tak wlasnie myslalem ze niema linki tylko jest hydrauliczne.Przebieg 94500 na 100%,no wlasnie nie dzieje sie to za kazdym razem,czasmi czuje to bardzo wyraznie i nawet slysze jakby cos chrobatalo,a czasami jest normalnie

        Komentarz

        • krzysiek13
          L&K
          • 2010
          • 1155

          #5
          Niby głupia sprawa, ale zacznij od przejażdżki bez dywanika - mi się wsuwał pod pedał i podobne objawy, szukałem przyczyny jakiś czas :szeroki_usmiech
          Octavia

          Komentarz

          • tomtomtom
            Classic
            • 2011
            • 11

            #6
            Jutro sprawdze,ale nie wydaje mi sie,dzieki za porade.

            Komentarz

            • krzysiek13
              L&K
              • 2010
              • 1155

              #7
              tomtomtom, mało prawdopodobne, a jednak czasami się zdarza. Zanim zaczniesz wymieniać bebechy warto zerknąć na to.
              Octavia

              Komentarz

              • tomtomtom
                Classic
                • 2011
                • 11

                #8
                witam ponownie.proba jazdy bez wycieraczki nic nie dala dalej to samo,nasmarowalem przy pedale,psiknelem wd-40 i tez nic nie dalo Kolego podpowiedzial mi ze moze to byc zapowietrzony uklad.Czy ktos moze odpowietrzal juz sprzeglo??
                Przejzalem swoja ksiazka serwisowa i we wrzesniu 2010r samochod byl na przegladzie w ASO i wymieniano w nim plyn hamulcowy(wymiana plynu co 2 lata)czyzby zapowietrzyli uklad i nie odpowietrzyli???Czy ktos spotkal sie z czyms takim????

                Komentarz

                • tomtomtom
                  Classic
                  • 2011
                  • 11

                  #9
                  dziwna praca pedalu sprzegla

                  witam,juz o to kiedys pytalem ale nie dostalem zadnej konkretnej odpowiedzi,wiec spytam jeszcze raz:-)Posiadam od niedawna octavie II 1.9 tdi 2007r,i dokucza mi dziwna praca pedalu sprzegla,tzn.przy wciskaniu pedalu przy zmianie biegow wyczowam takie jagby trzeszczenie,chrobotanie pod noga,czasami nawet lekko slychac jak je wciskam,trzeszczenie to nie wystepuje gdy wciskam sprzeglo na biegu jalowym i przy ruszaniu,najbardziej wyczuwalne jest prze zmianie biegow z 2na3 i z 3 na 4.smarowanie pedalu i sprezyny nic nie dalo:-(
                  Czy jest ktos kto spotkal sie z takim czyms w swojej Skodawce???Z gory dzieki za cenne info.

                  Komentarz

                  • kowal 2002
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 5161

                    #10
                    tomtomtom, miałem tak praktycznie od nowości, po drodze wymieniany dwumas, sprzęgło i wysprzęglik. Bez zmian aż do momentu sprzedaży ( 130 kkm ). "Ten typ tak ma" ale nikt nie wie dlaczego, i co z tym zrobić. Podejrzewam, że taka jest konstrukcja sprzęgła i tyle. Podobno w wersji ze sprzęgłem LUK-a jest to mniej odczuwalne, ale nie mam porównania, bo u mnie był Sachs a w innych któymi jeździłem to nie wiadomo ( nawet ASO nie wie jakie jest sprzęgło w konkretnym egzemplarzu LUK czy Sachs ).
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz

                    • tomtomtom
                      Classic
                      • 2011
                      • 11

                      #11
                      dzieki za info,a w ASO co ci powiedzieli na to chropotanie??

                      Komentarz

                      • kowal 2002
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 5161

                        #12
                        A co mogło powiedzieć ASO... Oczywiście, że tak ma być i do widzenia.
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz

                        • tomtomtom
                          Classic
                          • 2011
                          • 11

                          #13
                          a chcialem jechac do ASO:-)
                          Dzisiaj zauwazylem ze te chrobotanie jest wieksze przy zmienianiu biegow na wyzszych obrotach,przy nizszych jakby mniej chrobotalo.
                          Kurcze troche to denerwujace

                          Komentarz

                          • szkoda
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 22543

                            #14
                            zakładanie 2 takich samych tematów to nie jest dobry pomysł, podobnie jak nie używanie polskich znaków w tytule :idea:
                            scalone.
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz

                            Pracuję...